12 Temmuz 2010 Pazartesi

Konu Dışı: Foursquare Check-in'lerini Google Haritalar Üzerinde Göstermek

Foursquare, dünyanın en popüler 'Konum Tabanlı Hizmetler'inden (Location Based Services/LBS) bir tanesi. Yaklaşık 1.500.000 kişinin üye olduğu foursquare'de kullanıcılar, uğradıkları mekanları telefonlarının GPS özelliği sayesinde işaretleyerek (check-in) kimi nişanlar (badges) ve markalardan ödüller kazanırlar.

Kullanıcıların farklı sebeplerden dolayı check-in yaptığı ve ülkemizde de gittikçe popülerleşen foursquare servisi, check-in geçmişinizi Google Haritalar üzerinde görüntülemenize de olanak sağlıyor. Bunun için yapmanız gerekenler şunlar:

1. foursquare'e http://www.foursquare.com üzerinden giriş yapın ve açılan sayfada History butonuna tıklayın2. History sayfasında sağda bulunan turuncu feeds ikonuna tıklayın.3. Karşınıza gelen sayfada alt alta bulunan üç linkten .rss veya .kml olanı kopyalayın4. ve Google Haritalar sayfasında arama kutusuna yapıştırarak Ara'ya basın.

İşte foursquare geçmişiniz bir harita üzerinde karşınızda duruyor.

Bu haritayı Google Haritalar'da bulunan Bağlantı butonu altındaki direkt bağlantı ile arkadaşlarınızla paylaşabilir, yine aynı yerde bulunan HTML kodunu web sayfanıza gömerek foursquare geçmişinizi sitenizde harita üzerinde (aşağıda gördüğünüz şekilde) yayınlayabilirsiniz.Daha Büyük Haritayı Görüntüle


0 yorum:

Yorum Gönder