10 Mayıs 2011 Salı

İsveç GSM Operatörü Comviq'ten Servis Nasıl Tanıtılır Dersiİsveç'te hizmet veren Comviq, Çalarken Dinlet hizmetini tanıtmak için seçtiği yok gerçekten etkileyici..

Universal Music ve İsveç'in en popüler müzisyenlerinden Veronica Maggio ile işbirliği yapan Comviq, Veronica Maggio'nun çıkartacağı single'ın 2 hafta boyunca sadece kendi çalarken dinlet servisi üzerinden dinlenebilmesi üzerine anlaşmış.. Şarkının dinlenebileceği tek numara ise Comviq'te çalışan ve Maggio hayranı olan sıradan birinin telefon numarası olarak ayarlanmış.. Aktivasyon aşamasında müzik üzerine çalışan editör ve yazarlara gönderilen direk postalarda da single'ın sadece bu numaradan dinlenebileceği belirtilmiş..

Single'ın böyle orijinal bir şekilde tanıtılması müzik çevrelerini çok etkilemiş ve hemen herkes bunu konuşur olmuş.. Bunun yanında verilen numara sayesinde Maggio hayranları da numarayı arayarak single'ı dinleme şansına kavuşmuş.. Telefon numarasının sahibi olan Comviq çalışanı Maggio ile tanışma fırsatını yakalarken yaratılan buzz sayesinde servis önemli bir bilinirlik seviyesine ulaşırken, en önemlisi, telefon numarasını arayanların %52'si bu servise abone olmuşlar..

Çok iyi..


0 yorum:

Yorum Gönder